SAMOVAR BASIC 0,5 L univerzální vařič malý

Kód: 0681
Neohodnoceno
Značka: ALB
1 754 Kč –9 %
SAMOVAR BASIC 0,5 L univerzální vařič malý
1 754 Kč –9 % 1 579 Kč 1 304,96 Kč bez DPH
Skladem
Samovar - univerzální kempingový vařič

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víceúčelová konvice pro použití v přírodě na rychlé vaření vody. Jako palivo lze použít suché dříví, trávu, pevný líh ap. Po přiložení plotýnky na vrchol komínu lze použít i na rychlý ohřev potravin.

Samovar je patent starý stovky let, užívaný zejména na Sibiři a u Australských domorodých kmenů - tedy všude kde vládnou nepříznivé povětrnostní podmínky. 

Samovar se skládá z dvouplášťové nádoby opatřené výlevkou s píšťalou, sklopnými uchy pro manipulaci, ohništěm a drátěným podstavcem pro nádoby na přípravu jídel. Dvouplášťová nádoba tvoří komoru pro vodní náplň, která je plněna skrze výlevku. Tepelným zdrojem je válcové ohniště, ve kterém je rozdělán a udržován oheň. Jako palivo lze použít suchou trávu, větvičky, přírodní podpalovače nebo pevný líh. Vyrobené teplo proudí „ komínem“ vnitřní nádoby a tepelná energie ohřívá vodní náplň mezi stěnami. Tím dochází k maximálnímu využití tepla k ohřevu vody i za nepříznivých povětrnostních podmínek. Píšťala umístěná na výlevce signalizuje var uvnitř nádoby. Za použití podstavce, který lze umístit do horní části nádoby „komína“ lze samovar použít zároveň k přípravě teplých pokrmů.

Objem 1,2 nebo 0,5 litru. Nádoby jsou vyrobeny z hliníku.
Pokud je rozdělaný oheň, voda se v samovaru začne vařit po 3 až 5-ti minutách.

Doplňkové parametry

Kategorie: OUTDOOROVÉ NÁDOBÍ
Typ: Vařič
Velikost: 0,5 L

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: